„Planina, stablo i jelen – kako nam mogu pomoći”

Objavljeno 26. 05. 2026. | Josip Hadrović

Stručna suradnica pedagoginja Anja Trišić Koprivnjak je s učenicima 3.b razreda 22. svibnja održala radionicu joge „Planina, stablo i jelen – kako nam mogu pomoći“ u okviru preventivnog programa Srijeda za mene. Radionica je održana u dvorištu škole.

Vježbanje joge nadilazi fizičko vježbanje te služi kao alat za smanjenje stresa, poboljšanje fokusa i lakše suočavanje sa svakodnevnim obavezama i izazovima. Kako je kraj nastavne godine za većinu učenika stresno razdoblje, tijekom radionice pažnja je bila usmjerena na to što možemo učiniti ako se nađemo u takvoj situaciji i kako joga može utjecati na naše dobro stanje.

Učenici su rado i veselo sudjelovali u aktivnosti i primijetili korisnost joge u svakodnevnom životu.